Ваша безпека передусім!
Наш найбільш важливий і головний принцип - це багатоетапна робота, яка вимагає суворого дотримання стерилізаційних протоколів і чіткого алгоритму дій. На кожному етапі ретельно перевіряється якість очищення, як візуально, так і фізичним та хімічним методом - проводяться проби. Для цього в SNEG Clinique застосовуються якісні, правильно підібрані дезінфікуючі розчини та сучасне обладнання, задля безпеки Вашого лікування.
Кабінети забезпечені індивідуальними наборами інструментів для кожного пацієнта, що пройшли повний цикл стерилізації. Під час вашого прийому лікар відкриє інструменти, поміщенні в індивідуальну упаковку та промарковані індикаторами стерильності і датою, коли проводилась стерилізація.
Вимоги до стерилізації інструментів регулюються МОЗ України та сумлінно дотримуються персоналом клініки. З алгоритмом дезінфекції та стерилізації, Ви можете докладніше ознайомитися у нас на сайті.
1. Передстерилізаційна обробка інструментів
Дезінфекція інструментів проводиться у спеціально обладнаному приміщенні. Дезінфекції підлягають усі медичні вироби одразу після їх використання (так як, усі інструменти після використання вважаються інфікованими). Набори та окремі інструменти вважаються використаними у випадку відкриття пакування. Нові медичні вироби, доставлені від виробника, перед першим використанням проходять обов'язкову дезінфекційну обробку.
Використанні інструменти транспортуються в герметично закритому контейнері з кабінету до стерилізаційної кімнати, оснащеною індивідуальними маркованими відповідним чином ємностями для попереднього замочування. Інструменти поміщуються в розчин таким чином, щоб вони повністю були покритті рідиною. Час експозиції 60 хвилин.
Що стосується інструментів, особливо, хірургічного інструментарію та інструментів, які сильно забруднені кров’ю, вони проходять двоетапну систему дезінфекції. Перший етап - це замочування всіх інструментів в 6% розчині перекису водню, час експозиції 60 хвилин. Другий етап - це замочування в дезінфекційному розчині, час експозиції 60 хвилин.
Дезінфікуючі розчини замінюються кожний квартал. Під ротацією дезінфікуючих засобів розуміється періодичне заміщення використовуваних дезінфектантів. Її здійснюємо, щоб запобігати виникненню стійкості мікроорганізмів до дії дезінфекційних засобів та, як наслідок, поширенню внутрішньо-лікарняних інфекцій. Заміщення проводиться не рідше ніж один раз на квартал. При цьому не механічно обираємо препарати з іншою назвою, а надаємо перевагу засобам з іншим складом діючих речовин.
2. Передстерилізаційне очищення інструментів
Після замочування в дезінфекційному розчині всі медичні вироби багаторазового призначення відмивають від залишків дезінфекційних засобів, органічних забруднень та решток лікувальних препаратів з внутрішніх та зовнішніх поверхонь медичних виробів перед їх стерилізацією. Миття медичних виробів виконують ручним способом. Далі, інструменти промиваються проточною водою, а після - додатково дистильованою водою. Після чого інструменти висушуються і переходимо до наступного етапу.
3. Перевірка якості передстирилізаційной обробки
Перевірка якості передстерилізаційної обробки (ПСО) проводиться декількома видами проб. Контроль якості ПСО персонал здійснює щодня. Перша проба - Фенолфталеїнова, яка визначає лужні залишки мийних засобів на інструментах. Простими словами: показує чи добре відмиті інструменти після дезінфектантів.
Друга проба - Азопірамова, вона виявляє наявність гемоглобіну (білок крові), рослинних залишків, окисників, іржі та кислот. У перевірці якості ПСО нас цікавить саме вияв залишків крові.
Якщо під час проведення однієї з проб результат є позитивним - всі інструменти, які проходили обробку, повторно відправляють на повний цикл ПСО.
В нашій клініці таких випадків не було, всі інструменти ретельно очищуються!
4. Пакування інструментів
Після передстерилізаційної обробки сухі інструменти пакують по одному або комплектами (залежно від їхнього типу). Медичні вироби стерилізують у запакованому вигляді, використовуючи комбіновані пакувальні матеріали.
Ми використовуємо якісні крафт-пакети для одноразового використання. Кожен крафт-пакет має індикатор якості стерилізації. До кожного інструменту або набору всередину поміщається індикатор, який підтверджує процес проходження автокловування всередині крафт-пакету.
5. Процедура стерилізації
Вимиті й запаковані інструменти стерилізуються в автоклаві за температури 134 °С. Це найбільш надійний і безпечний метод стерилізації, під час якого проводиться обробка та знезараження інструментів під дією високих температур.
В SNEG Clinique ми обрали один з найкращих автоклавів на ринку - Автоклав Melag Vacuklav 23 B+. Завдяки запатентованій системі повітряного охолодження Vacuklav 23 B + є дійсно автономним автоклавом. Вбудований контроль подачі води і електронне управління Vacuklav 23 B + дозволяють уникнути помилок в роботі і забезпечити високоякісну стерилізацію та максимально дбайливе поводження з інструментами.
В клініці ведеться контроль роботи автоклавів і досліджень на стерильність.
5. Зберігання інструментів
У кабінетах OK DENTAL clinic стерильні медичні вироби та матеріали зберігаються у спеціальних закритих і продезінфікованих шафах, призначених для їх зберігання, в місцях, віддалених від джерел тепло- і водопостачання (теплові пристрої, рукомийники).
В кабінетах є шафи для зберігання стерильних інструментів, які обладнанні бактерицидною ультрафіолетовою лампою для підтримання стерильності.
6. Дезінфекція стоматологічної установки
Наконечники піддають загальноприйнятій дезінфекції.
Всі наші наконечники підлягають автоклавуванню. Дезінфекцію стоматологічних наконечників проводять шляхом ретельного трьохразового протирання зовнішніх частин і каналу для бору, проводиться обробка спеціальним розчином для дезінфекції (промиваються канали подачі води). Далі, проводять обробку спрей-мастилом, за його допомогою направляють кілька крапель мастила в отвір для бору. Після цього приблизно 10-15 секунд наконечник продувається. За цей час мастило рівномірно розподіляється по всіх деталях роторного механізму. Залишки масла обережно видаляються сухою серветкою.
Дезінфекція наконеників проводиться: після кожного прийому, перед кожною стерилізацією, перед початком роботи і в кінці робочого дня.
Аспіраційна ситема.
Насадки для пилевідсмоктувачів, призначені для відсмоктуванняпилу, дрібних частинок та аерозолів, підлягають дезинфекції, очищенню і стерилізації шляхом автоклавування.
Гнучкі слиновідсмоктувачі використовуються ОДНОРАЗОВО.
Адаптери для слиновідсмоктувачів підлягають дезінфекції, очищенню і стерилізації шляхом автоклавування.
Дезінфекція аспіраційних систем проводиться після кожного пацієнта та в кінці робочого дня.
7. Що є безумовно одноразовим у OK DENTAL clinic
Все, що можливо використати один раз - ВИКОРИСТОВУЄМО! Для 100% гарантії Вашої безпеки!
● Медичні рукавички та серветки, нагрудники, халати, шапочки та маски, все це замінюється після кожного прийому ;
● Слиновідсмоктувачі (насадки, які насамперед контактують з порожниною рота) ;
● Хустки кофердаму (пластини з латексу, які створені для ізоляції зубів) ;
● OptraGate (м'ягкий, захисний ретрактор, призначений для збільшення робочого поля та ізоляції щік та губ) ;
● Дрібний ендодонтичний інструментарії (призначений для лікування кореневих каналів зубів) ;
● Матриці, клинці, диски, щіточки (дрібні інструменти, які використовуються для препарування, відновлення, полірування зубів);
● Голки для анестезії, як і карпули з анестетиком. На кожну нову ін’єкцію, навіть у випадку, якщо вона є додатковою, кожного разу застосовуються нові.
8. Обробка поверхонь
В OK DENTAL clinic обробка поверхонь проводиться згідно з Держстандартами та нормами, встановленими Законодавством Украіни. Існує ряд правил, законів, нормативів, розроблених та встановлених Санітарно-епідеміологічною службою України (СЕСУ), яких клініка сумлінно дотримується.
Процедура обробки поверхонь проводиться спеціальними, сучасними видами дезінфікуючих засобів, що мають великий спектр дії в боротьбі з мікроорганізмами. Короткий час дії цих засобів дає можливість якомога швидче і якісно підготувати кабінет до прийому наступного пацієнта.
Все з чим контакує лікар та пацієнт обов'язково обробляється. Поверхні фасадів, стоматологічні крісла, столики лікаря та його помічника, технічне обладнання, загальні поверхні приміщень проходять обробку після кожного пацієнта.
Також в клініці встановлений графік генеральних прибирань, якого персонал дотримується неухильно.
9. Бактерицидна обробка приміщень
В OK DENTAL clinic застосовується екрановані бактерицидні опромінювачі з жалюзі BactoSfera EKRAN Jalousie 30, призначені для миттєвого знезараження УФС-опроміненням повітря у приміщеннях до 30 м². Вони укомплектовані безозоновими екологічними ультрафіолетовими бактерицидними лампами, які дають змогу безпечно знаходитися людям у приміщенні та не потребують провітрювання від озону.
Всі приміщення оснащені загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією, що дозволяє забезпечити температурний режим, швидкість руху повітряних мас, стерильність і вологість, особливо в лікувальних кабінетах.
BactoSfera вбиває (інактивує) віруси, бактерії, цвіль, грибки, дріжджі, спори, алергени та інші інфекційні мікроорганізми, в т.ч. віруси грипу всіх типів (грипотипи A, B, C), віруси що викликають ГРЗ та ГРВІ, коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV) що викликає захворювання COVID-19, штам короновірусу «Омікрон». Поглинена доза ультрафіолетової радіації молекулами ДНК та РНК мікроорганізмів призводить до їхньої миттєвої загибелі. Знижує ризик захворювання і запобігає поширенню COVID-19 та інших патогенів (алергія, грип, застуда, нежить, пневмонія, туберкульоз, пневмокок, менінгокок, легіонели тощо).
Бактерицидна обробка приміщень, як мінімум, проводиться тричі на день: вранці (перед початком робочої зміни), протягом дня (приблизно в обідній час) і після закінчення прийому (ввечері).
9. Утилізація медичних відходів
Відходи стоматології можуть бути джерелом поширення небезпечних вірусів, інфекцій, СНІДу, туберкульозу, гепатиту В і С, а тому підлягають особливому поводженню і знищенню. Всі ці речі представляють серйозну небезпеку, оскільки можуть бути джерелом вірусного зараження. До таких відходів належать: рукавички, маски, серветки, нагрудники, халати, шапочки, стерильні покриття, ватні роли, марлеві тампони, матриці, клинці, диски, щіточки слиновідсмоктувачі, хустки кофердаму, OptraGate, карпульні голки, карпули анестетиків, ендодонтичний інструментарій тощо.
Тому утилізація відходів медичного призначення вимагає дотримання всіх заходів безпеки і індивідуального підходу до кожного. В OK DENTAL clinic персонал самостійно знезаражує медичні відходи, щоб продовжити термін їхнього тимчасового зберігання та захистити співробітників. Їх занурюють у спеціальний дезінфікуючий розчин. Після проходження знезараження, рідину зливають, а відходи перекладають в контейнер для подальшого транспортування у місце знищення відходів, який далі компанія, що займається знищенням медичних відходів утилізує.OK DENTAL clinic співпрацює із ТОВ "Центр Екобезпеки і гігієни", що діє згідно ліцензії на перевезення небезпечних вантажів УКРТРАНСБЕЗПЕКИ, ліцензії на право провадження господарської діяльності з небезпечними відходами Міністерства Захисту довкілля та природніх ресурсів України за наказом №902 від 30.12.2021 року та дотримується санітарно-гігієнічних та екологічних вимог при роботі з відходами.